facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ituchi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m etuchi M na-etuchi   Ị na-etuchi Ọ na-etuchi
Perfekt A - A -   Ị etuchigo Ọ etuchigo
Präteritum A -   M etuchigo Ị etuchiri Ọ etuchiri
Futur A ga m etuchi M ga etuchi   Ị ga etuchi Ọ ga etuchi
Konditional M kaara ituchi     Ị kaara ituchi Ọ kaara ituchi
Imperativ       Tuchie  
Hortativ Kaa m tuchie        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-etuchi Ụnụ na-etuchi Ha na-etuchi
Perfekt Anyị a-etuchigo Ụnụ a-etuchigo Ha a-etuchigo
Präteritum Anyị etuchiri Ụnụ etuchiri Ha etuchiri
Futur Anyị ga etuchi Ụnụ ga etuchi Ha ga etuchi
Konditional Anyị kaara ituchi Ụnụ kaara ituchi Ha kaara ituchi
Imperativ   Tuchienu  
Hortativ Kaa anyị tuchie   Ha tuchie