facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv iwekọta

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ewekọta M na-ewekọta   Ị na-ewekọta Ọ na-ewekọta
Perfekt A - A -   Ị ewekọtago Ọ ewekọtago
Präteritum A -   M ewekọtago Ị ewekọtara Ọ ewekọtara
Futur A ga m ewekọta M ga ewekọta   Ị ga ewekọta Ọ ga ewekọta
Konditional M kaara iwekọta     Ị kaara iwekọta Ọ kaara iwekọta
Imperativ       Wekọtae  
Hortativ Kaa m wekọtae        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ewekọta Ụnụ na-ewekọta Ha na-ewekọta
Perfekt Anyị a-ewekọtago Ụnụ a-ewekọtago Ha a-ewekọtago
Präteritum Anyị ewekọtara Ụnụ ewekọtara Ha ewekọtara
Futur Anyị ga ewekọta Ụnụ ga ewekọta Ha ga ewekọta
Konditional Anyị kaara iwekọta Ụnụ kaara iwekọta Ha kaara iwekọta
Imperativ   Wekọtaenu  
Hortativ Kaa anyị wekọtae   Ha wekọtae