facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịzụrụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m azụrụ M na-azụrụ   Ị na-azụrụ Ọ na-azụrụ
Perfekt A - A -   Ị zụrụgo Ọ zụrụgo
Präteritum A -   M zụrụgo Ị zụrụrụ Ọ zụrụrụ
Futur A ga m azụrụ M ga azụrụ   Ị ga azụrụ Ọ ga azụrụ
Konditional M kaara ịzụrụ     Ị kaara ịzụrụ Ọ kaara ịzụrụ
Imperativ       Zụrụa  
Hortativ Kaa m zụrụa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-azụrụ Ụnụ na-azụrụ Ha na-azụrụ
Perfekt Anyị a-zụrụgo Ụnụ a-zụrụgo Ha a-zụrụgo
Präteritum Anyị zụrụrụ Ụnụ zụrụrụ Ha zụrụrụ
Futur Anyị ga azụrụ Ụnụ ga azụrụ Ha ga azụrụ
Konditional Anyị kaara ịzụrụ Ụnụ kaara ịzụrụ Ha kaara ịzụrụ
Imperativ   Zụrụanu  
Hortativ Kaa anyị zụrụa   Ha zụrụa