facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv izuru

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ezuru M na-ezuru   Ị na-ezuru Ọ na-ezuru
Perfekt A - A -   Ị ezurugo Ọ ezurugo
Präteritum A -   M ezurugo Ị ezururu Ọ ezururu
Futur A ga m ezuru M ga ezuru   Ị ga ezuru Ọ ga ezuru
Konditional M kaara izuru     Ị kaara izuru Ọ kaara izuru
Imperativ       Zurue  
Hortativ Kaa m zurue        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ezuru Ụnụ na-ezuru Ha na-ezuru
Perfekt Anyị a-ezurugo Ụnụ a-ezurugo Ha a-ezurugo
Präteritum Anyị ezururu Ụnụ ezururu Ha ezururu
Futur Anyị ga ezuru Ụnụ ga ezuru Ha ga ezuru
Konditional Anyị kaara izuru Ụnụ kaara izuru Ha kaara izuru
Imperativ   Zuruenu  
Hortativ Kaa anyị zurue   Ha zurue