facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ime jụụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m eme jụụ M na-eme jụụ   Ị na-eme jụụ Ọ na-eme jụụ
Perfekt A - A -   Ị emego jụụ Ọ emego jụụ
Präteritum A -   M emego jụụ Ị emere jụụ Ọ emere jụụ
Futur A ga m eme jụụ M ga eme jụụ   Ị ga eme jụụ Ọ ga eme jụụ
Konditional M kaara ime jụụ     Ị kaara ime jụụ Ọ kaara ime jụụ
Imperativ       Mee jụụ  
Hortativ Kaa m mee jụụ        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-eme jụụ Ụnụ na-eme jụụ Ha na-eme jụụ
Perfekt Anyị a-emego jụụ Ụnụ a-emego jụụ Ha a-emego jụụ
Präteritum Anyị emere jụụ Ụnụ emere jụụ Ha emere jụụ
Futur Anyị ga eme jụụ Ụnụ ga eme jụụ Ha ga eme jụụ
Konditional Anyị kaara ime jụụ Ụnụ kaara ime jụụ Ha kaara ime jụụ
Imperativ   Meenu jụụ  
Hortativ Kaa anyị mee jụụ   Ha mee jụụ