facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịkụzi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m akụzi M na-akụzi   Ị na-akụzi Ọ na-akụzi
Perfekt A - A -   Ị kụzigo Ọ kụzigo
Präteritum A -   M kụzigo Ị kụziri Ọ kụziri
Futur A ga m akụzi M ga akụzi   Ị ga akụzi Ọ ga akụzi
Konditional M kaara ịkụzi     Ị kaara ịkụzi Ọ kaara ịkụzi
Imperativ       Kụzia  
Hortativ Kaa m kụzia        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-akụzi Ụnụ na-akụzi Ha na-akụzi
Perfekt Anyị a-kụzigo Ụnụ a-kụzigo Ha a-kụzigo
Präteritum Anyị kụziri Ụnụ kụziri Ha kụziri
Futur Anyị ga akụzi Ụnụ ga akụzi Ha ga akụzi
Konditional Anyị kaara ịkụzi Ụnụ kaara ịkụzi Ha kaara ịkụzi
Imperativ   Kụzianu  
Hortativ Kaa anyị kụzia   Ha kụzia