facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgha ụgha

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agha ụgha M na-agha ụgha   Ị na-agha ụgha Ọ na-agha ụgha
Perfekt A - A -   Ị ghago ụgha Ọ ghago ụgha
Präteritum A -   M ghago ụgha Ị ghara ụgha Ọ ghara ụgha
Futur A ga m agha ụgha M ga agha ụgha   Ị ga agha ụgha Ọ ga agha ụgha
Konditional M kaara ịgha ụgha     Ị kaara ịgha ụgha Ọ kaara ịgha ụgha
Imperativ       Ghaa ụgha  
Hortativ Kaa m ghaa ụgha        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agha ụgha Ụnụ na-agha ụgha Ha na-agha ụgha
Perfekt Anyị a-ghago ụgha Ụnụ a-ghago ụgha Ha a-ghago ụgha
Präteritum Anyị ghara ụgha Ụnụ ghara ụgha Ha ghara ụgha
Futur Anyị ga agha ụgha Ụnụ ga agha ụgha Ha ga agha ụgha
Konditional Anyị kaara ịgha ụgha Ụnụ kaara ịgha ụgha Ha kaara ịgha ụgha
Imperativ   Ghaanu ụgha  
Hortativ Kaa anyị ghaa ụgha   Ha ghaa ụgha