facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv isi asi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m esi asi M na-esi asi   Ị na-esi asi Ọ na-esi asi
Perfekt A - A -   Ị esigo asi Ọ esigo asi
Präteritum A -   M esigo asi Ị esiri asi Ọ esiri asi
Futur A ga m esi asi M ga esi asi   Ị ga esi asi Ọ ga esi asi
Konditional M kaara isi asi     Ị kaara isi asi Ọ kaara isi asi
Imperativ       Sie asi  
Hortativ Kaa m sie asi        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-esi asi Ụnụ na-esi asi Ha na-esi asi
Perfekt Anyị a-esigo asi Ụnụ a-esigo asi Ha a-esigo asi
Präteritum Anyị esiri asi Ụnụ esiri asi Ha esiri asi
Futur Anyị ga esi asi Ụnụ ga esi asi Ha ga esi asi
Konditional Anyị kaara isi asi Ụnụ kaara isi asi Ha kaara isi asi
Imperativ   Sienu asi  
Hortativ Kaa anyị sie asi   Ha sie asi