facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịchi ọchi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m achi ọchi M na-achi ọchi   Ị na-achi ọchi Ọ na-achi ọchi
Perfekt A - A -   Ị chigo ọchi Ọ chigo ọchi
Präteritum A -   M chigo ọchi Ị chiri ọchi Ọ chiri ọchi
Futur A ga m achi ọchi M ga achi ọchi   Ị ga achi ọchi Ọ ga achi ọchi
Konditional M kaara ịchi ọchi     Ị kaara ịchi ọchi Ọ kaara ịchi ọchi
Imperativ       chia ọchi  
Hortativ Kaa m chia ọchi        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-achi ọchi Ụnụ na-achi ọchi Ha na-achi ọchi
Perfekt Anyị a-chigo ọchi Ụnụ a-chigo ọchi Ha a-chigo ọchi
Präteritum Anyị chiri ọchi Ụnụ chiri ọchi Ha chiri ọchi
Futur Anyị ga achi ọchi Ụnụ ga achi ọchi Ha ga achi ọchi
Konditional Anyị kaara ịchi ọchi Ụnụ kaara ịchi ọchi Ha kaara ịchi ọchi
Imperativ   Chianu ọchi  
Hortativ Kaa anyị chia ọchi   Ha chia ọchi