facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịmụ amụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m amụ amụ M na-amụ amụ   Ị na-amụ amụ Ọ na-amụ amụ
Perfekt A - A -   Ị mụgo amụ Ọ mụgo amụ
Präteritum A -   M mụgo amụ Ị mụrụ amụ Ọ mụrụ amụ
Futur A ga m amụ amụ M ga amụ amụ   Ị ga amụ amụ Ọ ga amụ amụ
Konditional M kaara ịmụ amụ     Ị kaara ịmụ amụ Ọ kaara ịmụ amụ
Imperativ       Mụa amụ  
Hortativ Kaa m mụa amụ        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-amụ amụ Ụnụ na-amụ amụ Ha na-amụ amụ
Perfekt Anyị a-mụgo amụ Ụnụ a-mụgo amụ Ha a-mụgo amụ
Präteritum Anyị mụrụ amụ Ụnụ mụrụ amụ Ha mụrụ amụ
Futur Anyị ga amụ amụ Ụnụ ga amụ amụ Ha ga amụ amụ
Konditional Anyị kaara ịmụ amụ Ụnụ kaara ịmụ amụ Ha kaara ịmụ amụ
Imperativ   Mụanu amụ  
Hortativ Kaa anyị mụa amụ   Ha mụa amụ