facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ichi ọchi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m echi ọchi M na-echi ọchi   Ị na-echi ọchi Ọ na-echi ọchi
Perfekt A - A -   Ị echigo ọchi Ọ echigo ọchi
Präteritum A -   M echigo ọchi Ị echiri ọchi Ọ echiri ọchi
Futur A ga m echi ọchi M ga echi ọchi   Ị ga echi ọchi Ọ ga echi ọchi
Konditional M kaara ichi ọchi     Ị kaara ichi ọchi Ọ kaara ichi ọchi
Imperativ       Chie ọchi  
Hortativ Kaa m chie ọchi        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-echi ọchi Ụnụ na-echi ọchi Ha na-echi ọchi
Perfekt Anyị a-echigo ọchi Ụnụ a-echigo ọchi Ha a-echigo ọchi
Präteritum Anyị echiri ọchi Ụnụ echiri ọchi Ha echiri ọchi
Futur Anyị ga echi ọchi Ụnụ ga echi ọchi Ha ga echi ọchi
Konditional Anyị kaara ichi ọchi Ụnụ kaara ichi ọchi Ha kaara ichi ọchi
Imperativ   Chienu ọchi  
Hortativ Kaa anyị chie ọchi   Ha chie ọchi