facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ime

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m eme M na-eme   Ị na-eme Ọ na-eme
Perfekt A - A -   Ị emego Ọ emego
Präteritum A -   M emego Ị emere Ọ emere
Futur A ga m eme M ga eme   Ị ga eme Ọ ga eme
Konditional M kaara ime     Ị kaara ime Ọ kaara ime
Imperativ       Mee  
Hortativ Kaa m mee        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-eme Ụnụ na-eme Ha na-eme
Perfekt Anyị a-emego Ụnụ a-emego Ha a-emego
Präteritum Anyị emere Ụnụ emere Ha emere
Futur Anyị ga eme Ụnụ ga eme Ha ga eme
Konditional Anyị kaara ime Ụnụ kaara ime Ha kaara ime
Imperativ   Meenu  
Hortativ Kaa anyị mee   Ha mee