facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ime nnu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m eme nnu M na-eme nnu   Ị na-eme nnu Ọ na-eme nnu
Perfekt A - A -   Ị emego nnu Ọ emego nnu
Präteritum A -   M emego nnu Ị emere nnu Ọ emere nnu
Futur A ga m eme nnu M ga eme nnu   Ị ga eme nnu Ọ ga eme nnu
Konditional M kaara ime nnu     Ị kaara ime nnu Ọ kaara ime nnu
Imperativ       Mee nnu  
Hortativ Kaa m mee nnu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-eme nnu Ụnụ na-eme nnu Ha na-eme nnu
Perfekt Anyị a-emego nnu Ụnụ a-emego nnu Ha a-emego nnu
Präteritum Anyị emere nnu Ụnụ emere nnu Ha emere nnu
Futur Anyị ga eme nnu Ụnụ ga eme nnu Ha ga eme nnu
Konditional Anyị kaara ime nnu Ụnụ kaara ime nnu Ha kaara ime nnu
Imperativ   Meenu nnu  
Hortativ Kaa anyị mee nnu   Ha mee nnu