facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv imetụ nnu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m emetụ nnu M na-emetụ nnu   Ị na-emetụ nnu Ọ na-emetụ nnu
Perfekt A - A -   Ị emetụgo nnu Ọ emetụgo nnu
Präteritum A -   M emetụgo nnu Ị emetụrụ nnu Ọ emetụrụ nnu
Futur A ga m emetụ nnu M ga emetụ nnu   Ị ga emetụ nnu Ọ ga emetụ nnu
Konditional M kaara imetụ nnu     Ị kaara imetụ nnu Ọ kaara imetụ nnu
Imperativ       Metụe nnu  
Hortativ Kaa m metụe nnu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-emetụ nnu Ụnụ na-emetụ nnu Ha na-emetụ nnu
Perfekt Anyị a-emetụgo nnu Ụnụ a-emetụgo nnu Ha a-emetụgo nnu
Präteritum Anyị emetụrụ nnu Ụnụ emetụrụ nnu Ha emetụrụ nnu
Futur Anyị ga emetụ nnu Ụnụ ga emetụ nnu Ha ga emetụ nnu
Konditional Anyị kaara imetụ nnu Ụnụ kaara imetụ nnu Ha kaara imetụ nnu
Imperativ   Metụenu nnu  
Hortativ Kaa anyị metụe nnu   Ha metụe nnu