facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv itinye nnu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m etinye nnu M na-etinye nnu   Ị na-etinye nnu Ọ na-etinye nnu
Perfekt A - A -   Ị etinyego nnu Ọ etinyego nnu
Präteritum A -   M etinyego nnu Ị etinyere nnu Ọ etinyere nnu
Futur A ga m etinye nnu M ga etinye nnu   Ị ga etinye nnu Ọ ga etinye nnu
Konditional M kaara itinye nnu     Ị kaara itinye nnu Ọ kaara itinye nnu
Imperativ       Tinyee nnu  
Hortativ Kaa m tinyee nnu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-etinye nnu Ụnụ na-etinye nnu Ha na-etinye nnu
Perfekt Anyị a-etinyego nnu Ụnụ a-etinyego nnu Ha a-etinyego nnu
Präteritum Anyị etinyere nnu Ụnụ etinyere nnu Ha etinyere nnu
Futur Anyị ga etinye nnu Ụnụ ga etinye nnu Ha ga etinye nnu
Konditional Anyị kaara itinye nnu Ụnụ kaara itinye nnu Ha kaara itinye nnu
Imperativ   Tinyeenu nnu  
Hortativ Kaa anyị tinyee nnu   Ha tinyee nnu