facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv iwepụ nnu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ewepụ nnu M na-ewepụ nnu   Ị na-ewepụ nnu Ọ na-ewepụ nnu
Perfekt A - A -   Ị ewepụgo nnu Ọ ewepụgo nnu
Präteritum A -   M ewepụgo nnu Ị ewepụrụ nnu Ọ ewepụrụ nnu
Futur A ga m ewepụ nnu M ga ewepụ nnu   Ị ga ewepụ nnu Ọ ga ewepụ nnu
Konditional M kaara iwepụ nnu     Ị kaara iwepụ nnu Ọ kaara iwepụ nnu
Imperativ       Wepụe nnu  
Hortativ Kaa m wepụe nnu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ewepụ nnu Ụnụ na-ewepụ nnu Ha na-ewepụ nnu
Perfekt Anyị a-ewepụgo nnu Ụnụ a-ewepụgo nnu Ha a-ewepụgo nnu
Präteritum Anyị ewepụrụ nnu Ụnụ ewepụrụ nnu Ha ewepụrụ nnu
Futur Anyị ga ewepụ nnu Ụnụ ga ewepụ nnu Ha ga ewepụ nnu
Konditional Anyị kaara iwepụ nnu Ụnụ kaara iwepụ nnu Ha kaara iwepụ nnu
Imperativ   Wepụenu nnu  
Hortativ Kaa anyị wepụe nnu   Ha wepụe nnu