facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv inwe nsogbu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m enwe nsogbu M na-enwe nsogbu   Ị na-enwe nsogbu Ọ na-enwe nsogbu
Perfekt A - A -   Ị enwego nsogbu Ọ enwego nsogbu
Präteritum A -   M enwego nsogbu Ị enwere nsogbu Ọ enwere nsogbu
Futur A ga m enwe nsogbu M ga enwe nsogbu   Ị ga enwe nsogbu Ọ ga enwe nsogbu
Konditional M kaara inwe nsogbu     Ị kaara inwe nsogbu Ọ kaara inwe nsogbu
Imperativ       Nwee nsogbu  
Hortativ Kaa m nwee nsogbu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-enwe nsogbu Ụnụ na-enwe nsogbu Ha na-enwe nsogbu
Perfekt Anyị a-enwego nsogbu Ụnụ a-enwego nsogbu Ha a-enwego nsogbu
Präteritum Anyị enwere nsogbu Ụnụ enwere nsogbu Ha enwere nsogbu
Futur Anyị ga enwe nsogbu Ụnụ ga enwe nsogbu Ha ga enwe nsogbu
Konditional Anyị kaara inwe nsogbu Ụnụ kaara inwe nsogbu Ha kaara inwe nsogbu
Imperativ   Nweenu nsogbu  
Hortativ Kaa anyị nwee nsogbu   Ha nwee nsogbu