facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv inye nsogbu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m enye nsogbu M na-enye nsogbu   Ị na-enye nsogbu Ọ na-enye nsogbu
Perfekt A - A -   Ị enyego nsogbu Ọ enyego nsogbu
Präteritum A -   M enyego nsogbu Ị enyere nsogbu Ọ enyere nsogbu
Futur A ga m enye nsogbu M ga enye nsogbu   Ị ga enye nsogbu Ọ ga enye nsogbu
Konditional M kaara inye nsogbu     Ị kaara inye nsogbu Ọ kaara inye nsogbu
Imperativ       Nyee nsogbu  
Hortativ Kaa m nyee nsogbu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-enye nsogbu Ụnụ na-enye nsogbu Ha na-enye nsogbu
Perfekt Anyị a-enyego nsogbu Ụnụ a-enyego nsogbu Ha a-enyego nsogbu
Präteritum Anyị enyere nsogbu Ụnụ enyere nsogbu Ha enyere nsogbu
Futur Anyị ga enye nsogbu Ụnụ ga enye nsogbu Ha ga enye nsogbu
Konditional Anyị kaara inye nsogbu Ụnụ kaara inye nsogbu Ha kaara inye nsogbu
Imperativ   Nyeenu nsogbu  
Hortativ Kaa anyị nyee nsogbu   Ha nyee nsogbu