facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịnyapara

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m anyapara M na-anyapara   Ị na-anyapara Ọ na-anyapara
Perfekt A - A -   Ị nyaparago Ọ nyaparago
Präteritum A -   M nyaparago Ị nyaparara Ọ nyaparara
Futur A ga m anyapara M ga anyapara   Ị ga anyapara Ọ ga anyapara
Konditional M kaara ịnyapara     Ị kaara ịnyapara Ọ kaara ịnyapara
Imperativ       Nyaparaa  
Hortativ Kaa m nyaparaa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-anyapara Ụnụ na-anyapara Ha na-anyapara
Perfekt Anyị a-nyaparago Ụnụ a-nyaparago Ha a-nyaparago
Präteritum Anyị nyaparara Ụnụ nyaparara Ha nyaparara
Futur Anyị ga anyapara Ụnụ ga anyapara Ha ga anyapara
Konditional Anyị kaara ịnyapara Ụnụ kaara ịnyapara Ha kaara ịnyapara
Imperativ   Nyaparaanu  
Hortativ Kaa anyị nyaparaa   Ha nyaparaa