facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịma nzu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ama nzu M na-ama nzu   Ị na-ama nzu Ọ na-ama nzu
Perfekt A - A -   Ị mago nzu Ọ mago nzu
Präteritum A -   M mago nzu Ị mara nzu Ọ mara nzu
Futur A ga m ama nzu M ga ama nzu   Ị ga ama nzu Ọ ga ama nzu
Konditional M kaara ịma nzu     Ị kaara ịma nzu Ọ kaara ịma nzu
Imperativ       Maa nzu  
Hortativ Kaa m maa nzu        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ama nzu Ụnụ na-ama nzu Ha na-ama nzu
Perfekt Anyị a-mago nzu Ụnụ a-mago nzu Ha a-mago nzu
Präteritum Anyị mara nzu Ụnụ mara nzu Ha mara nzu
Futur Anyị ga ama nzu Ụnụ ga ama nzu Ha ga ama nzu
Konditional Anyị kaara ịma nzu Ụnụ kaara ịma nzu Ha kaara ịma nzu
Imperativ   Maanu nzu  
Hortativ Kaa anyị maa nzu   Ha maa nzu