facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịtụkwasi obi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m atụkwasi obi M na-atụkwasi obi   Ị na-atụkwasi obi Ọ na-atụkwasi obi
Perfekt A - A -   Ị tụkwasigo obi Ọ tụkwasigo obi
Präteritum A -   M tụkwasigo obi Ị tụkwasiri obi Ọ tụkwasiri obi
Futur A ga m atụkwasi obi M ga atụkwasi obi   Ị ga atụkwasi obi Ọ ga atụkwasi obi
Konditional M kaara ịtụkwasi obi     Ị kaara ịtụkwasi obi Ọ kaara ịtụkwasi obi
Imperativ       Tụkwasia obi  
Hortativ Kaa m tụkwasia obi        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-atụkwasi obi Ụnụ na-atụkwasi obi Ha na-atụkwasi obi
Perfekt Anyị a-tụkwasigo obi Ụnụ a-tụkwasigo obi Ha a-tụkwasigo obi
Präteritum Anyị tụkwasiri obi Ụnụ tụkwasiri obi Ha tụkwasiri obi
Futur Anyị ga atụkwasi obi Ụnụ ga atụkwasi obi Ha ga atụkwasi obi
Konditional Anyị kaara ịtụkwasi obi Ụnụ kaara ịtụkwasi obi Ha kaara ịtụkwasi obi
Imperativ   Tụkwasianu obi  
Hortativ Kaa anyị tụkwasia obi   Ha tụkwasia obi