facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ike okike

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m eke okike M na-eke okike   Ị na-eke okike Ọ na-eke okike
Perfekt A - A -   Ị ekego okike Ọ ekego okike
Präteritum A -   M ekego okike Ị ekere okike Ọ ekere okike
Futur A ga m eke okike M ga eke okike   Ị ga eke okike Ọ ga eke okike
Konditional M kaara ike okike     Ị kaara ike okike Ọ kaara ike okike
Imperativ       Kee okike  
Hortativ Kaa m kee okike        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-eke okike Ụnụ na-eke okike Ha na-eke okike
Perfekt Anyị a-ekego okike Ụnụ a-ekego okike Ha a-ekego okike
Präteritum Anyị ekere okike Ụnụ ekere okike Ha ekere okike
Futur Anyị ga eke okike Ụnụ ga eke okike Ha ga eke okike
Konditional Anyị kaara ike okike Ụnụ kaara ike okike Ha kaara ike okike
Imperativ   Keenu okike  
Hortativ Kaa anyị kee okike   Ha kee okike