facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịtụ anya

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m atụ anya M na-atụ anya   Ị na-atụ anya Ọ na-atụ anya
Perfekt A - A -   Ị tụgo anya Ọ tụgo anya
Präteritum A -   M tụgo anya Ị tụrụ anya Ọ tụrụ anya
Futur A ga m atụ anya M ga atụ anya   Ị ga atụ anya Ọ ga atụ anya
Konditional M kaara ịtụ anya     Ị kaara ịtụ anya Ọ kaara ịtụ anya
Imperativ       Tụa anya  
Hortativ Kaa m tụa anya        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-atụ anya Ụnụ na-atụ anya Ha na-atụ anya
Perfekt Anyị a-tụgo anya Ụnụ a-tụgo anya Ha a-tụgo anya
Präteritum Anyị tụrụ anya Ụnụ tụrụ anya Ha tụrụ anya
Futur Anyị ga atụ anya Ụnụ ga atụ anya Ha ga atụ anya
Konditional Anyị kaara ịtụ anya Ụnụ kaara ịtụ anya Ha kaara ịtụ anya
Imperativ   Tụanu anya  
Hortativ Kaa anyị tụa anya   Ha tụa anya