facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ile anya

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ele anya M na-ele anya   Ị na-ele anya Ọ na-ele anya
Perfekt A - A -   Ị elego anya Ọ elego anya
Präteritum A -   M elego anya Ị elere anya Ọ elere anya
Futur A ga m ele anya M ga ele anya   Ị ga ele anya Ọ ga ele anya
Konditional M kaara ile anya     Ị kaara ile anya Ọ kaara ile anya
Imperativ       Lee anya  
Hortativ Kaa m lee anya        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ele anya Ụnụ na-ele anya Ha na-ele anya
Perfekt Anyị a-elego anya Ụnụ a-elego anya Ha a-elego anya
Präteritum Anyị elere anya Ụnụ elere anya Ha elere anya
Futur Anyị ga ele anya Ụnụ ga ele anya Ha ga ele anya
Konditional Anyị kaara ile anya Ụnụ kaara ile anya Ha kaara ile anya
Imperativ   Leenu anya  
Hortativ Kaa anyị lee anya   Ha lee anya