facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ikpepụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ekpepụ M na-ekpepụ   Ị na-ekpepụ Ọ na-ekpepụ
Perfekt A - A -   Ị ekpepụgo Ọ ekpepụgo
Präteritum A -   M ekpepụgo Ị ekpepụrụ Ọ ekpepụrụ
Futur A ga m ekpepụ M ga ekpepụ   Ị ga ekpepụ Ọ ga ekpepụ
Konditional M kaara ikpepụ     Ị kaara ikpepụ Ọ kaara ikpepụ
Imperativ       Kpepụe  
Hortativ Kaa m kpepụe        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ekpepụ Ụnụ na-ekpepụ Ha na-ekpepụ
Perfekt Anyị a-ekpepụgo Ụnụ a-ekpepụgo Ha a-ekpepụgo
Präteritum Anyị ekpepụrụ Ụnụ ekpepụrụ Ha ekpepụrụ
Futur Anyị ga ekpepụ Ụnụ ga ekpepụ Ha ga ekpepụ
Konditional Anyị kaara ikpepụ Ụnụ kaara ikpepụ Ha kaara ikpepụ
Imperativ   Kpepụenu  
Hortativ Kaa anyị kpepụe   Ha kpepụe