facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgba na-nwụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agba na-nwụ M na-agba na-nwụ   Ị na-agba na-nwụ Ọ na-agba na-nwụ
Perfekt A - A -   Ị gbago na-nwụ Ọ gbago na-nwụ
Präteritum A -   M gbago na-nwụ Ị gbara na-nwụ Ọ gbara na-nwụ
Futur A ga m agba na-nwụ M ga agba na-nwụ   Ị ga agba na-nwụ Ọ ga agba na-nwụ
Konditional M kaara ịgba na-nwụ     Ị kaara ịgba na-nwụ Ọ kaara ịgba na-nwụ
Imperativ       gbaa na-nwụ  
Hortativ Kaa m gbaa na-nwụ        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agba na-nwụ Ụnụ na-agba na-nwụ Ha na-agba na-nwụ
Perfekt Anyị a-gbago na-nwụ Ụnụ a-gbago na-nwụ Ha a-gbago na-nwụ
Präteritum Anyị gbara na-nwụ Ụnụ gbara na-nwụ Ha gbara na-nwụ
Futur Anyị ga agba na-nwụ Ụnụ ga agba na-nwụ Ha ga agba na-nwụ
Konditional Anyị kaara ịgba na-nwụ Ụnụ kaara ịgba na-nwụ Ha kaara ịgba na-nwụ
Imperativ   Gbaanu na-nwụ  
Hortativ Kaa anyị gbaa na-nwụ   Ha gbaa na-nwụ