facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịkpa

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m akpa M na-akpa   Ị na-akpa Ọ na-akpa
Perfekt A - A -   Ị kpago Ọ kpago
Präteritum A -   M kpago Ị kpara Ọ kpara
Futur A ga m akpa M ga akpa   Ị ga akpa Ọ ga akpa
Konditional M kaara ịkpa     Ị kaara ịkpa Ọ kaara ịkpa
Imperativ       Kpaa  
Hortativ Kaa m kpaa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-akpa Ụnụ na-akpa Ha na-akpa
Perfekt Anyị a-kpago Ụnụ a-kpago Ha a-kpago
Präteritum Anyị kpara Ụnụ kpara Ha kpara
Futur Anyị ga akpa Ụnụ ga akpa Ha ga akpa
Konditional Anyị kaara ịkpa Ụnụ kaara ịkpa Ha kaara ịkpa
Imperativ   Kpaanu  
Hortativ Kaa anyị kpaa   Ha kpaa