facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịta

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m ata M na-ata   Ị na-ata Ọ na-ata
Perfekt A - A -   Ị tago Ọ tago
Präteritum A -   M tago Ị tara Ọ tara
Futur A ga m ata M ga ata   Ị ga ata Ọ ga ata
Konditional M kaara ịta     Ị kaara ịta Ọ kaara ịta
Imperativ       Taa  
Hortativ Kaa m taa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-ata Ụnụ na-ata Ha na-ata
Perfekt Anyị a-tago Ụnụ a-tago Ha a-tago
Präteritum Anyị tara Ụnụ tara Ha tara
Futur Anyị ga ata Ụnụ ga ata Ha ga ata
Konditional Anyị kaara ịta Ụnụ kaara ịta Ha kaara ịta
Imperativ   Taanu  
Hortativ Kaa anyị taa   Ha taa