facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgba

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agba M na-agba   Ị na-agba Ọ na-agba
Perfekt A - A -   Ị gbago Ọ gbago
Präteritum A -   M gbago Ị gbara Ọ gbara
Futur A ga m agba M ga agba   Ị ga agba Ọ ga agba
Konditional M kaara ịgba     Ị kaara ịgba Ọ kaara ịgba
Imperativ       gbaa  
Hortativ Kaa m gbaa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agba Ụnụ na-agba Ha na-agba
Perfekt Anyị a-gbago Ụnụ a-gbago Ha a-gbago
Präteritum Anyị gbara Ụnụ gbara Ha gbara
Futur Anyị ga agba Ụnụ ga agba Ha ga agba
Konditional Anyị kaara ịgba Ụnụ kaara ịgba Ha kaara ịgba
Imperativ   Gbaanu  
Hortativ Kaa anyị gbaa   Ha gbaa