facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgabiga

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agabiga M na-agabiga   Ị na-agabiga Ọ na-agabiga
Perfekt A - A -   Ị gabigago Ọ gabigago
Präteritum A -   M gabigago Ị gabigara Ọ gabigara
Futur A ga m agabiga M ga agabiga   Ị ga agabiga Ọ ga agabiga
Konditional M kaara ịgabiga     Ị kaara ịgabiga Ọ kaara ịgabiga
Imperativ       gabigaa  
Hortativ Kaa m gabigaa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agabiga Ụnụ na-agabiga Ha na-agabiga
Perfekt Anyị a-gabigago Ụnụ a-gabigago Ha a-gabigago
Präteritum Anyị gabigara Ụnụ gabigara Ha gabigara
Futur Anyị ga agabiga Ụnụ ga agabiga Ha ga agabiga
Konditional Anyị kaara ịgabiga Ụnụ kaara ịgabiga Ha kaara ịgabiga
Imperativ   Gabigaanu  
Hortativ Kaa anyị gabigaa   Ha gabigaa