facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgafe

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agafe M na-agafe   Ị na-agafe Ọ na-agafe
Perfekt A - A -   Ị gafego Ọ gafego
Präteritum A -   M gafego Ị gafere Ọ gafere
Futur A ga m agafe M ga agafe   Ị ga agafe Ọ ga agafe
Konditional M kaara ịgafe     Ị kaara ịgafe Ọ kaara ịgafe
Imperativ       gafea  
Hortativ Kaa m gafea        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agafe Ụnụ na-agafe Ha na-agafe
Perfekt Anyị a-gafego Ụnụ a-gafego Ha a-gafego
Präteritum Anyị gafere Ụnụ gafere Ha gafere
Futur Anyị ga agafe Ụnụ ga agafe Ha ga agafe
Konditional Anyị kaara ịgafe Ụnụ kaara ịgafe Ha kaara ịgafe
Imperativ   Gafeanu  
Hortativ Kaa anyị gafea   Ha gafea