facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịzọpụ ụkwụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m azọpụ ụkwụ M na-azọpụ ụkwụ   Ị na-azọpụ ụkwụ Ọ na-azọpụ ụkwụ
Perfekt A - A -   Ị zọpụgo ụkwụ Ọ zọpụgo ụkwụ
Präteritum A -   M zọpụgo ụkwụ Ị zọpụrụ ụkwụ Ọ zọpụrụ ụkwụ
Futur A ga m azọpụ ụkwụ M ga azọpụ ụkwụ   Ị ga azọpụ ụkwụ Ọ ga azọpụ ụkwụ
Konditional M kaara ịzọpụ ụkwụ     Ị kaara ịzọpụ ụkwụ Ọ kaara ịzọpụ ụkwụ
Imperativ       Zọpụa ụkwụ  
Hortativ Kaa m zọpụa ụkwụ        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-azọpụ ụkwụ Ụnụ na-azọpụ ụkwụ Ha na-azọpụ ụkwụ
Perfekt Anyị a-zọpụgo ụkwụ Ụnụ a-zọpụgo ụkwụ Ha a-zọpụgo ụkwụ
Präteritum Anyị zọpụrụ ụkwụ Ụnụ zọpụrụ ụkwụ Ha zọpụrụ ụkwụ
Futur Anyị ga azọpụ ụkwụ Ụnụ ga azọpụ ụkwụ Ha ga azọpụ ụkwụ
Konditional Anyị kaara ịzọpụ ụkwụ Ụnụ kaara ịzọpụ ụkwụ Ha kaara ịzọpụ ụkwụ
Imperativ   Zọpụanu ụkwụ  
Hortativ Kaa anyị zọpụa ụkwụ   Ha zọpụa ụkwụ