facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịbụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m abụ M na-abụ   Ị na-abụ Ọ na-abụ
Perfekt A - A -   Ị bụgo Ọ bụgo
Präteritum A -   M bụgo Ị bụrụ Ọ bụrụ
Futur A ga m abụ M ga abụ   Ị ga abụ Ọ ga abụ
Konditional M kaara ịbụ     Ị kaara ịbụ Ọ kaara ịbụ
Imperativ       Bụa  
Hortativ Kaa m bụa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-abụ Ụnụ na-abụ Ha na-abụ
Perfekt Anyị a-bụgo Ụnụ a-bụgo Ha a-bụgo
Präteritum Anyị bụrụ Ụnụ bụrụ Ha bụrụ
Futur Anyị ga abụ Ụnụ ga abụ Ha ga abụ
Konditional Anyị kaara ịbụ Ụnụ kaara ịbụ Ha kaara ịbụ
Imperativ   Bụanu  
Hortativ Kaa anyị bụa   Ha bụa