facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịdị

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m adị M na-adị   Ị na-adị Ọ na-adị
Perfekt A - A -   Ị dịgo Ọ dịgo
Präteritum A -   M dịgo Ị diri Ọ diri
Futur A ga m adị M ga adị   Ị ga adị Ọ ga adị
Konditional M kaara ịdị     Ị kaara ịdị Ọ kaara ịdị
Imperativ       Dia  
Hortativ Kaa m Dia        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-adị Ụnụ na-adị Ha na-adị
Perfekt Anyị a-dịgo Ụnụ a-dịgo Ha a-dịgo
Präteritum Anyị diri Ụnụ diri Ha diri
Futur Anyị ga adị Ụnụ ga adị Ha ga adị
Konditional Anyị kaara ịdị Ụnụ kaara ịdị Ha kaara ịdị
Imperativ   Dịanu  
Hortativ Kaa anyị Dia   Ha Dia