facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịnọ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m anọ M na-anọ   Ị na-anọ Ọ na-anọ
Perfekt A - A -   Ị nọgo Ọ nọgo
Präteritum A -   M nọgo Ị nọrọ Ọ nọrọ
Futur A ga m anọ M ga anọ   Ị ga anọ Ọ ga anọ
Konditional M kaara ịnọ     Ị kaara ịnọ Ọ kaara ịnọ
Imperativ       Nọa  
Hortativ Kaa m nọa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-anọ Ụnụ na-anọ Ha na-anọ
Perfekt Anyị a-nọgo Ụnụ a-nọgo Ha a-nọgo
Präteritum Anyị nọrọ Ụnụ nọrọ Ha nọrọ
Futur Anyị ga anọ Ụnụ ga anọ Ha ga anọ
Konditional Anyị kaara ịnọ Ụnụ kaara ịnọ Ha kaara ịnọ
Imperativ   Nọanu  
Hortativ Kaa anyị nọa   Ha nọa