facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv idi

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m edi M na-edi   Ị na-edi Ọ na-edi
Perfekt A - A -   Ị edigo Ọ edigo
Präteritum A -   M edigo Ị ediri Ọ ediri
Futur A ga m edi M ga edi   Ị ga edi Ọ ga edi
Konditional M kaara idi     Ị kaara idi Ọ kaara idi
Imperativ       Die  
Hortativ Kaa m die        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-edi Ụnụ na-edi Ha na-edi
Perfekt Anyị a-edigo Ụnụ a-edigo Ha a-edigo
Präteritum Anyị ediri Ụnụ ediri Ha ediri
Futur Anyị ga edi Ụnụ ga edi Ha ga edi
Konditional Anyị kaara idi Ụnụ kaara idi Ha kaara idi
Imperativ   Dienu  
Hortativ Kaa anyị die   Ha die