facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịgafu

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m agafu M na-agafu   Ị na-agafu Ọ na-agafu
Perfekt A - A -   Ị gafugo Ọ gafugo
Präteritum A -   M gafugo Ị gafuru Ọ gafuru
Futur A ga m agafu M ga agafu   Ị ga agafu Ọ ga agafu
Konditional M kaara ịgafu     Ị kaara ịgafu Ọ kaara ịgafu
Imperativ       gafua  
Hortativ Kaa m gafua        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-agafu Ụnụ na-agafu Ha na-agafu
Perfekt Anyị a-gafugo Ụnụ a-gafugo Ha a-gafugo
Präteritum Anyị gafuru Ụnụ gafuru Ha gafuru
Futur Anyị ga agafu Ụnụ ga agafu Ha ga agafu
Konditional Anyị kaara ịgafu Ụnụ kaara ịgafu Ha kaara ịgafu
Imperativ   Gafuanu  
Hortativ Kaa anyị gafua   Ha gafua