facebbok twitter gplus youtube
Infinitiv ịzụ

Singular M oder Mụ    
Präsens A na m azụ M na-azụ   Ị na-azụ Ọ na-azụ
Perfekt A - A -   Ị zụgo Ọ zụgo
Präteritum A -   M zụgo Ị zụrụ Ọ zụrụ
Futur A ga m azụ M ga azụ   Ị ga azụ Ọ ga azụ
Konditional M kaara ịzụ     Ị kaara ịzụ Ọ kaara ịzụ
Imperativ       Zụa  
Hortativ Kaa m zụa        


Plural Anyị Ụnụ Ha
Präsens Anyị na-azụ Ụnụ na-azụ Ha na-azụ
Perfekt Anyị a-zụgo Ụnụ a-zụgo Ha a-zụgo
Präteritum Anyị zụrụ Ụnụ zụrụ Ha zụrụ
Futur Anyị ga azụ Ụnụ ga azụ Ha ga azụ
Konditional Anyị kaara ịzụ Ụnụ kaara ịzụ Ha kaara ịzụ
Imperativ   Zụanu  
Hortativ Kaa anyị zụa   Ha zụa